Orteza AFO
PRODUKCJA I SPRZEDAŻ
Orteza AFO to najprościej mówiąc orteza, której głównym zadaniem jest zoptymalizowanie chodu pacjenta. Obejmuje ona staw skokowy i podudzie. Wykonywana jest na indywidualne potrzeby pacjenta, dlatego za każdym razem jest pobierana miara.
Wykorzystując ten sprzęt ortopedyczno-rehabilitacyjny można raz na zawsze pożegnać opadającą stopę, a co za tym idzie – zapomnieć o nagminnym zahaczeniu o podłoże. To właśnie dzięki tego typu ortezie dochodzi do poprawy stabilności oraz kontroli pracy mięśniowej. Dodatkowo, AFO pozwala na zachowanie prawidłowego ułożenia kończyny we wszystkich fazach chodu. To wszystko za sprawą jej budowy opierającej się o zasadę 3-punktowego podparcia.Jest ona bardzo potrzebna przy utrwalonych koślawościach czy przy szpotawości stopy.
O tym, czy zastosować AFO czy DAFO, powinien zadecydować lekarz lub fizjoterapeuta.
Zamów indywidualną ortezę AFO
Umów się na pomiar w naszej siedzibie PG Orto, Biskupia 44 w Warszawie lub poproś o dojazd specjalisty w celu pobrania miary. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
Gdyby ktoś kiedyś pokusił się o stworzenie zestawienia najpopularniejszych kontuzji, które niemal każdego dnia zdobywają nowe „żniwa” urazy stawu skokowego z pewnością zajęłyby jedną z najwyższych pozycji. W tym przypadku do grona najpopularniejszych urazów możemy zaliczyć zwichnięcie, skręcenie oraz (najpoważniejsze ze wszystkich) złamanie kostki. W ich przypadku konieczne okazuje się unieruchomienie i stabilizacja stopy poprzez zastosowanie specjalnych sprzętów rehabilitacyjnych. Może nią być właśnie orteza AFO, które posiada w ofercie zakład PG-ORTO. Zajmujemy się produkcją oraz sprzedażą indywidualnie projektowanego sprzętu ortopedycznego.
Orteza stawu skokowego kontra gips – co wygrywa w tym pojedynku?
Choć jest to oczywiście uzależnione od rozmaitych czynników, to w zdecydowanej większości przypadków polecaną metodą stabilizacji uszkodzonej kończyny dolnej jest właśnie orteza AFO. Z powodzeniem może być stosowana zwłaszcza przy rehabilitacji kontuzji stawu kolanowego oraz skokowego.
W przeciwieństwie do niezbyt wygodnego w użytkowaniu gipsu, wykonana z polipropylenu orteza umożliwia zachowanie niezbędnej higieny. Nie powoduje fizjologicznego napięcia ukrytych mięśni mających trudności z odbieraniem zewnętrznych bodźców. Dodatkowym atutem ortezy AFO jest jej lekka waga, która sprawia, że uszkodzony staw skokowy nie jest niepotrzebnie obciążony.
Jeśli więc lekarz tylko wyrazi zgodę na zastosowanie takiej formy stabilizacji stawu skokowego, to warto jest się na nią zdecydować. Miej jednak na względzie fakt, że w tym przypadku należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich zaleceń. W przeciwnym razie może dojść do nieprawidłowego zrośnięcia się kończyny.
Rodzaje ortez na staw skokowy dostępnych w ofercie PG-ORTO Paweł Gajda
Orteza AFO (ankle foot orthosis)
To najprościej mówiąc orteza, której głównym zadaniem jest zoptymalizowanie chodu pacjenta. Wykorzystując ten sprzęt ortopedyczno-rehabilitacyjny można raz na zawsze pożegnać opadającą stopę oraz zapomnieć o nagminnym zahaczaniu o podłoże. To właśnie dzięki tego typu ortezie dochodzi do poprawy stabilności oraz kontroli pracy mięśniowej. Dodatkowo, AFO pozwala na zachowanie prawidłowego ułożenia kończyny we wszystkich fazach chodu. To wszystko to za sprawą jej budowy opierającej się o zasadę 3-punktowego podparcia.
Ortezy DAFO (dynamic ankle foot orthosis)
Dedykowana dzieciom dynamiczna orteza DAFO obejmuje staw skokowy, a dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów oraz zaawansowanych technologicznie rozwiązań pozwala na pełne przetaczanie stopy oraz prawidłowy przepływ bodźców. Znakiem rozpoznawczym DAFO jest lekka waga, elastyczność i dobre wyprofilowanie, które dostosowujemy do kształtu oraz podbicia stopy młodego użytkownika. Znajduje ona zastosowanie zarówno podczas wczesnych interwencji, jak i przy leczeniu zaawansowanych dysfunkcji neurologicznych oraz ortopedycznych.
Orteza typu HKAFO
Jedna z najbardziej zaawansowanych ortez pod względem budowy – jej konstrukcja obejmuje zarówno miednicę, jak i obie kończyny dolne (w tym także stopy) i z tego też względu wymaga ona dodatkowego stosowania gorsetu korekcyjnego, pasa lub kosza. Dzięki swojej charakterystycznej budowie umożliwia przyjęcie pozycji stojącej oraz siedzącej, w efekcie czego nie utrudnia zanadto codziennego użytkowania. Ponadto konstrukcja ortezy HKAFO pozwala na blokadę pracy stawów, której ustawienia można dowolnie odblokowywać wraz z postępami występującymi na skutek nauki samodzielnego poruszania się oraz praktykowaniem utrzymania pozycji pośredniej.
Tego typu produkty stosowane są przede wszystkim przy schorzeniach wpływających na pogorszoną stabilizację miednicy oraz kończyn dolnych (bądź też jej całkowitego braku), a więc przy:
- dystrofii mięśniowej;
- chorobie Heinego-Medina;
- mózgowym porażeniu dziecięcym;
- przepuklinie oponowo-rdzeniowej;
W przypadku tego produktu, przy produkcji stawiamy na trwałe materiały termoplastyczne, włókna węglowe oraz żywicę, choć w naszej ofercie znajdzie się także orteza wykonana z polipropylenu.
Trwała i solidna orteza AFO? Postaw na projekty od firmy z ponad 37-letnim doświadczeniem!
Jeżeli szukasz produktu umożliwiającego skuteczną korekcję stopy po jej uszkodzeniu, to PG-ORTO jest do Twojej dyspozycji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom najlepsze rozwiązania idealnie dopasowane do ich potrzeb, które sprawiają, że powrót do dawnej mobilności przebiega sprawnie i co najważniejsze EFEKTYWNIE.
Skontaktuj się z nami!
Nasze biuro znajduje się na ul. Biskupia 44 w Warszawie.
Udostępniamy także możliwość pobrania miary w miejscu zamieszkania lub oddziale szpitala.
Nasz obszar dzIałalności to miasta i okolice: Warszawa, Płock, Radom, Ciechanów, Ostrołęka, Sochaczew.
Czym różni się orteza RGO od sztywnej oraz dynamicznej?
Poznaj różnice między orteza sztywna a dynamiczna: kluczowe informacje, które pomogą wybrać najlepsze wsparcie dla Twoich stawów.
Aktywne życie po amputacji nogi
Odkryj strategie i wsparcie, które pomogą Ci cieszyć się pełnią życia po amputacji nogi. Znajdź balans między rehabilitacją a codzienną aktywnością.
Najczęstsze przyczyny amputacji kończyn
Poznaj najczęstsze przyczyny amputacji kończyn, od chorób naczyniowych po urazy – kluczowe informacje dla zdrowia i życia.