Gorsety ortopedyczne

PRODUKCJA I SPRZEDAŻ

Gorsety wykonujemy na indywidualne potrzeby pacjentów. Aby wykonać dobrze tego rodzaju gorsety wskazane jest udostępnienie zdjęcie RTG. Widać na nim dokładnie gdzie rozpoczyna się skolioza, czy jest wielo-łukowa czy jedno-łukowa, a przy kifozie – wielkość łuku kifozy piersiowej i lordozy lędźwiowej, dzięki czemu dokładnie wykonuje się korekty. Przy gorsetach stabilizujących (najczęściej dla osób starszych) zdjęcie RTG pokaże czy są miejsca gdzie trzeba odciążyć.

Zamów indywidualny gorset ortopedyczny

Umów się na pomiar w naszej siedzibie PG Orto, Biskupia 44 w Warszawie lub poproś o dojazd specjalisty w celu pobrania miary. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Jak wybrać gorset ortopedyczny?

Gorset ortopedyczny, lub inaczej orteza tułowia, pomaga w leczeniu i rehabilitacji kręgosłupa. Można go również stosować profilaktycznie aby stabilizować, zapobiegać pogłębianiu się wad postawy i dolegliwościom bólowym.

Gorsety ortopedyczne – kiedy stosujemy?

Ortezy tułowia mają zastosowanie w:

  • profilaktycznym korygowaniu wad postawy
  • rehabilitacji kręgosłupa po urazach
  • leczeniu urazów kręgosłupa po operacjach

W związku z szerokim zastosowaniem, z gorsetów ortopedycznych korzystają ludzie młodzi, jak i starsi. Potrzebują ich ci aktywni fizycznie, oraz ci z ograniczeniami ruchowymi. Gorsety stosowane są u dzieci, u których konieczna jest korekcja wad postawy. Z gorsetów korzystają też sportowcy w trakcie ćwiczenia poddającego kręgosłup dużym obciążeniom. Noszenie gorsetu wskazuje się również osobom z urazami kręgów. Także tym z problemami odcinka lędźwiowo-krzyżowego, odcinka kręgosłupa na wysokości klatki piersiowej czy po operacji. Ortezy mogą także wspierać kręgosłup w trakcie noszenia ciężkich przedmiotów np. w pracy zawodowej.

Orteza kręgosłupa może wspierać plecy na różnych odcinkach. Taki stabilizator tułowia należy nosić w przypadku problemów, których przysparza odcinek lędźwiowo-krzyżowy czy odcinek piersiowy. Nierzadko spotykane są również ortezy na cały kręgosłup stosowane przy poważnych zwyrodnieniach czy dużych urazach.

Gorset ortopedyczny na odcinek lędźwiowo-krzyżowy

Gorset stanowiący wsparcie dla odcinka lędźwiowo-krzyżowego jest chyba jedną z najbardziej popularnych ortez tułowia. Stosowanie takiego gorsetu odciąża kręgosłup, a dodatkowa stabilizacja wspiera odcinek krzyżowo-lędźwiowy i wspiera szybsze zaleczenie stanu zapalnego wywołującego ból.

Pasy lędźwiowe to produkty najbardziej popularne ortezy kręgosłupa. Ze względu na siedzący tryb życia, niepoprawne dźwignięcie ciężkiego przedmiotu i niewzmacnianie odpowiednich partii mięśni o uraz odcinka lędźwiowego jest naprawdę nietrudno. Tego typu orteza pomoże zachowywać odpowiednią postawę sylwetki by zapobiec pogarszaniu się stanu zapalnego.

Jak wybrać odpowiedni gorset ortopedyczny?

W zależności od rodzaju urazu kręgosłupa i stopnia bólu mu towarzyszącego, odpowiednia może być orteza produkowana seryjnie lub skonstruowana na wymiar.

Jeśli dolegliwości bólowe i uraz nie są duże, najczęściej można zdecydować się na gorsety ortopedyczne produkowane seryjnie. Stosowanie ich zgodnie z zaleceniami pozwala na zminimalizowanie dolegliwości bólowych i sprzyja stabilizacji kręgosłupa. Taka orteza zazwyczaj posiada pasy, zapięcia lub rzepy umożliwiające dostosowanie gorsetu do kształtów ciała.

Jednak w przypadku poważnych urazów, czasem konieczne jest skonstruowanie personalizowanego gorsetu szytego na miarę. Wyposażony w odpowiednie stabilizatory i dostosowany do wzrostu i budowy ciała gorset ortopedyczny jest często konieczny by ograniczać ruchy, które mogłyby jeszcze bardziej zaszkodzić poszkodowanemu. Personalizowany stabilizator, to produkt na zamówienia, który wykonuje się w przypadkach osób, które doświadczyły poważnych uszkodzeń kręgosłupa np. w wypadku komunikacyjnym.

Możliwość wyboru indywidualnego koloru gorsetu ortopedycznego

Skontaktuj się z nami!

Nasze biuro znajduje się na ul. Biskupia 44 w Warszawie.

Udostępniamy także możliwość pobrania miary w miejscu zamieszkania lub oddziale szpitala.

Nasz obszar dzIałalności to miasta i okolice: Warszawa, Płock, Radom, Ciechanów, Ostrołęka, Sochaczew.