Proteza kończyny dolnej

PRODUKCJA I SPRZEDAŻ

Proteza kończyny dolnej to rozwiązanie dla pacjentów po amputacji, które pozwala na powrót do sprawności fizycznej. Mnogość rodzajów protez, a także możliwości finansowania mogą być przytłaczające. Dlatego zachęcamy do konsultacji z lekarzem, a następnie z naszym specjalistą, aby przygotować rozwiązanie jak najlepiej odpowiadające potrzebom pacjenta.

Zamów protezę kończyny dolnej na wymiar

Umów się na pomiar w naszej siedzibie PG Orto, Biskupia 44 w Warszawie lub poproś o dojazd specjalisty w celu pobrania miary. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Pogorszona (bądź całkowita) utrata zdolności do samodzielnego poruszania się, to bez wątpienia jedno z najbardziej wymagających utrudnień zdrowotnych, z którym przychodzi zmierzyć się osobom uczestniczącym nie tylko w nieszczęśliwych wypadkach. Także wraz z wiekiem lub też pogorszeniem się stanu zdrowia niektóre osoby zmuszone zostają do amputacji kończyny dolnej. Rozwiązaniem jest proteza kończyny dolnej.

Taki bieg wydarzeń nie jest jednak równoznaczny z faktem, że rolę utraconej kończyny już zawsze będzie pełnił kikut. Dostępne obecnie technologie pozwalają bowiem na tworzenie nowoczesnych protez (m.in. protez stawu kolanowego oraz protezy podudzia). Są one idealnie dopasowane do oczekiwań pacjenta, które ułatwiają poruszanie się o własnych siłach i pozwalają na zwiększenie poziomu aktywności.

Jeśli więc szukają Państwo firmy z wieloletnim doświadczeniem, która dla każdego pacjenta jest w stanie stworzyć sprzęt optymalnie dopasowany do jego potrzeb i skutecznie wpływający na polepszenie efektywności rehabilitacji, to oferta PG-ORTO na pewno będzie interesująca.

PG-ORTO: Jakie protezy kończyn dolnych możemy Państwu zaoferować?

Nasza ofertę kierujemy do wszystkich pacjentów, dla których liczy się nie tylko wysoka jakość wykorzystanych materiałów oraz precyzja wykonania. Także dokładnie dostosowanie protezy do preferencji przyszłego użytkownika, regularności z jaką będzie wykorzystywana proteza, również tego czy będzie ona używana również podczas różnego typu ćwiczeń aktywności fizycznej.

Wśród dostępnych rodzajów protez znajdą Państwo u nas:

 • protezę kończyn dolnych (np. całej nogi);
 • protezy uda oraz podudzia;
 • proteza tymczasowa wykorzystywane do nauki chodzenia;
 • protezy ostateczne (wykonane zarówno na elementach modularnych, jak i modele standardowe);
 • protezy goleni (tymczasowa, ostateczna skorupowa bądź proteza modularna);
 • proteza z wytłuszczeniem stawu biodrowego;
 • protezy stopy;
 • protezy kolana;

Z jakiego materiału wykonywana jest proteza kończyny dolnej?

W trosce o komfort pacjenta oraz wysoką jakość oferowanych produktów, wszystkie nasze protezy wykonujemy z włókna węglowego. Zatem z tworzywa, które na co dzień znajduje zastosowanie przy produkcji sprzętu sportowego.

Dlaczego to właśnie ten materiał wykorzystujemy m.in. do tworzenia leja protezowego?

To wyjątkowe sztuczne tworzywo ma grubość 1/10 ludzkiego włosa. Może pochwalić się odpornością na zmienne warunki atmosferyczne (w tym również wodę oraz wilgoć). Nie jest też podatne na nieustanną pracę materiału. Wyróżnia się lekkością (która poprawia wygodę użytkowania protezy przez pacjenta) oraz wytrzymałością, która jest nawet 5 razy (!!) większa od stali.

W efekcie włókno stosowane do wykonywania protez kończyn dolnych (np. do stopy protezowej oraz leja kikutowego) pozwala na zmniejszenie wagi poszczególnych elementów wchodzących w skład protezy. Jednocześnie umożliwia zachowanie odpowiedniej, nieosiągalnej dotąd dynamiki. To przekłada się na poprawę komfortu życia pacjentów. Sprawia, że proteza staje się integralną częścią ciała, a nie zbędnym balastem dodatkowo pogarszającym naukę chodu od nowa.

Projektowanie oraz produkcja protezy kończyn dolnych oraz stawu kolanowego – jak działamy?

Do wszystkich osób zainteresowanych usługami PG-ORTO podchodzimy indywidualnie z pełnym profesjonalizmem oraz empatią. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że każdy przypadek amputacji uda, stopy lub innej kończyny dolnej jest wzywaniem nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale również psychicznego. Z tego względu dobór, proces przygotowania oraz dopasowanie traktujemy jako odpowiedzialną misję.

Na tle konkurencji wyróżnia nas:

 • ponad 37-letnie doświadczenie oraz szeroki zakres wiedzy zarówno w zakresie amputacji, jak i wykonywania protez (poparty licznymi certyfiktami). Dzięki niemu jesteśmy w stanie dobrać najlepsze możliwe rozwiązania wykorzystując nowoczesne możliwości technologiczne;
 • przywiązanie do wysokiej jakości komponentów oraz elementów wykorzystywanych do produkcji protez we własnej fabryce, bez pośredników i podwykonawców;
 • terminowość, fachowość oraz precyzja, ponieważ zależy nam na tym by dostarczane przez PG-ORTO produkty faktycznie ułatwiały codzienne funkcjonowanie i powrót do zdrowia.

W zależności od sprawności osoby zainteresowanej protezą oferujemy możliwość pobrania miary w miejscu zamieszkania lub na oddziale szpitala. Swoją ofertę kierujemy zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci, które z różnych względów potrzebują takiej właśnie pomocy.

Skontaktuj się z nami!

Nasze biuro znajduje się na ul. Biskupia 44 w Warszawie.

Udostępniamy także możliwość pobrania miary w miejscu zamieszkania lub oddziale szpitala.

Nasz obszar dzIałalności to miasta i okolice: Warszawa, Płock, Radom, Ciechanów, Ostrołęka, Sochaczew.